Ana Sayfa Spor Basketbolda Real Madrid ve Barcelona

Basketbolda Real Madrid ve Barcelona

1644
0
Paylaş

Real Madrid ve Barcelona denince, akla tabi ki ilk gelen ‘El Clasico’ ve futbol oluyor. Ama bu iki takımın basketbol başarıları da ne kadar önemli kulüpler olduğunun bire bir göstergesi.

Real Madrid; Avrupanın en başarılı basketbol kulüplerinden biri olmakla birlikte, 8 Euroleague şampiyonluğu ile halen bu alanda en başarılı takım. Bunun yanında; 1 Dünya basketbol kulüpler kupası,3 Kıtalar arası kupa, 29 İspanya Basketbol Ligi, 22 İspanya Kral Kupası, 1 Koraç Kupası, 4 Avrupa Kupa Galipleri Kupası şampiyonluğu bulunmaktadır.

Kaynak : http://basketdergisi.com

Barcelona ise; Euroleague’de 2 kez şampiyon oldu. İspanya liginde 18, İspanya Kral Kupası 23, Koraç Kupası 2, Saporta Kupası 2, Kıtalar arası kupayı 1, kez kazanma başarısını göstermiştir.

Kaynak : www.kskbasketbol.net

Özellikle son yıllarda Real Madrid, Barcelonadan daha istikrarlı ve başarılı sezonlar geçirdi. Madrid bu yıl yola yine Pablo Laso ile devam ederken Barça yine koç değişikliğine gidip, Sito Alonso ile anlaşmaya vardı. Bakalım gelecek sezon bu rekabette bize neler gösterecek.

 

Paylaş
Önceki İçerikEndüstriyel Futbol Nereye Gidiyor
Sonraki İçerikLiderliğin 5C- 5K’sı
1989 Yılında dünyaya gelen Orkun Kaşer, 2007 yılında Darüşsafaka Lisesinden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesini bitirmiş ardından Uzun bir süre Brezilya’da yaşamıştır. Unilever’de çalışma yaşamını sürdüren Orkun Kaşer aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetiminde yüksek lisansını tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Portekizce bilen Orkun Kaşer’in en büyük tutkusu Spordur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın