Ana Sayfa Teknoloji Bir Girişimcinin Mutlaka Kullanması Gereken 6 Dijital Araç

Bir Girişimcinin Mutlaka Kullanması Gereken 6 Dijital Araç

2116
2
Paylaş

Gerek girişimlerde gerekse kurumsallaşmaya çalışan firmalarda her geçen gün işletmelerin maliyetleri artarken bir takım tasarruflara gitmek istemesi doğaldır. Fakat bundan da ziyaret yapılan işlerin ölçümü, analiz edilmesi ve tekrar kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için bir girişimcinin mutlaka kullanması gereken 6 dijital aracı sizler için topladık.

1. Slack 

https://slack.com

Takım organizasyonu ve etkileşimi sağlayan, mesajlaşma imkanı sağlayan, masa üstü, mobil ve online versiyonları bulunan bir uygulama. Aynı anda birden fazla konuyu takip etmenize ve analiz etmenize imkan sağlayan bir uygulamadır.


2. n-Mailer.com

İzinli e-mail pazarlama her geçen gün firmaların kullanmaya başladığı bir yöntemdir. Toplu e-mail gönderimlerinde ve Raporlama programlarında iki farklı yöntem bulunabilir bunlar; web tabanlı ve masa üstü diye adlandırılan (programı indirip bilgisayarınıza kurulum gerektiren). n-Mailer web tabanlı bir uygulama olup tüm gönderimler, raporlamalar, veri tabanı (DB) işlemleri kendi sunucularında gerçekleşmektedir. Masa üstü programlarda gönderim esnasında bilgisayarınız açık kalmak ve sistem kaynaklarınızı tüketebiliyor. n-Mailer gibi web tabanlı sistemlerde ise, bütün işlemler sunucu tarafında gerçekleştiğinden, bilgisayarınızın başında beklemekyada bilgisayarınızı açık tutmak zorunda kalmazsınız. Web tabanlı sistemlerde, gönderiminizi hemen yapabildiğiniz gibi, istediğiniz bir tarihe de zamanlayabilirsiniz. Masa üstü sistemlerde verilerinizin güvenliği ve yedeklemesi konusunda sizin sorumluluğunuzda olup ekstra maliyet ve yük getirmekte olduğunuda unutmamanızda fayda var.

Üyelerinizi ve listelerinizi kolaylıkla yönetebilir
Profesyonel bültenler hazırlayabilir
Kampanyalarınızı doğru hedefe güvenli bir biçimde gönderebilir
Ayrıntılı raporlar ile e-maillerinizi analiz edebilirsiniz

Unutmayın; Ölçemediğiniz bir şeyi yönetemezsiniz.
Ücretsiz olarakta deneyebileceğiniz n-mailer’ı ziyaret edebilirsiniz.
www.n-mailer.com

3. Evernote

Evernote, not alma, düzenleme, arşiv oluşturma için tasarlanmış bir çapraz platformlu ücretsiz bir uygulamadır. Kaliforniya’da Redwood merkezli Evernote Corporation tarafından geliştirilmiştir. Uygulama ile kullanıcıların biçimlendirilmiş bir metni, web sayfasını, web sayfasından bir alıntıyı, fotoğrafı, sesli not yada el yazısını kaydetmesine imkan tanıyan gelişmiş bir uygulamadır. Tagler ile eklemeler yapılabilir. MacOS, IOS, Chrome OS, Adnroid, Microsoft Windows, Windows Phone, BlackBerry 10 gibi bir çok popüler platformda çalışabilmektedir. Bunun yanında çevirmiçi senkronizasyon ve yedekleme imkanı bulunmaktadır. Ücretsiz ve Premium olmak üzere farklı sürülmeri bulunmaktadır.

https://evernote.com/intl/tr/download/Evernote

Webclipper Özelliği
https://evernote.com/intl/tr/webclipper/

4. Mindmap
Mindmap veya zihin haritaları her girişimcinin fikirlerini yansıtabilmesi amacıyla kullanması gerekli araçlardandır. Mindmap için günümüzde ücretli ve ücretsiz bir çok yazılım bulunmaktadır. Sadece masa üstü uygulamaları değil aynı zamanda online ve mobil uygulamalarda mevcuttur.

5. Toggl

Toggl’la bir proje için ne kadarlık zaman harcayıp ne kadar efektif çalışıldığını test edebilir bu doğrultuda maliyetlerinizi hesaplayabilirsiniz.
Tüm platformlarda uygulamayı deneyebilirsiniz.
https://www.toggl.com/

Android https://goo.gl/F3Asxg
IOS https://goo.gl/NLbzXR
Windows https://goo.gl/l21z05
MacOsx https://goo.gl/tLIqnu
Linux https://goo.gl/nAngkx
Chrome https://goo.gl/SemBxL
Firefox https://goo.gl/KPJIR6
Tool https://goo.gl/08hjbR
API https://goo.gl/Eoymku

 

6. Zendesk
Zendesk web temelli bir uygulama olup tarayıcınız ve mobil cihazlarınız üzerinden erişebildiğiniz bir uygulamadır. Asıl olarak müşteri hizmetlerinde ticket sistemine izin veren uygulama işlerinizi kolaylaştırmada oldukça başarılı. Firmanız müşterileri ile sık iletişim kuruyor ve müşteri hizmetleri tarafında işleri ele almak istiyorsanız bu programı kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.Zendesk’in uygulamaları, firmanın tek bir müşteri hizmetleri ürününden, müşteri ilişkilerini geliştirmeye odaklanmış tümleşik bir ürün konsorsiyumuna geçişi temsil etmektedir. Ürün ve hizmetlerin firmanın müşterilerini daha iyi anlayabilmesi konusunda çok faydalıdır. Müşterilerin nelere ihtiyaç duyduğunu nerede hangi iyileştirmelerin yapılması gerektiği hususunda size yol gösterir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın