Ana Sayfa Teknoloji Dünya Çapında Sosyal Network Kullanıcıları 2010-2020 Arası

Dünya Çapında Sosyal Network Kullanıcıları 2010-2020 Arası

1649
0
Paylaş
 2010-2020 yılları arasındaki dünya genelindeki sosyal ağ kullanıcılarının gerçekleşen ve beklenen rakamları statista’da belirtilmiştir.
2018 yılında, 2016 yılında 2.34 milyar olan ve dünya genelinde 2.67 milyar sosyal ağ kullanıcısı olacağı tahmin edilmektedir.

Sosyal ağ kullanımı

Dünya genelindeki sosyal ağ penetrasyonu giderek artmaktadır. 2016’da İnternet kullanıcılarının yüzde 68,3’ü sosyal ağ kullanıcılarıydı ve bu rakamların artması bekleniyor. Sosyal ağ, yüksek kullanıcı katılım oranları ve genişleyen mobil imkanlarla en popüler çevrimiçi etkinliklerden birisi olmaya devam ediyor. Kuzey Amerika, sosyal medyanın popüler olduğu bölgeler arasında birinci sırada ve sosyal medya penetrasyon oranı yüzde 66.

2016’da ABD nüfusunun yüzde 81’inden fazlası sosyal medya profiline sahipti. 2016 yılının ikinci çeyreğinden itibaren, ABD’deki kullanıcılar haftalık dakika oranlarını genellikle akıllı telefonları aracılığıyla sağlarken,

PC’den haftalık 64 dakikalık,
Tablet cihazlar üzerinden sosyal ağlarda haftada 47 dakika harcıyor.

1,86 milyardan fazla aylık aktif kullanıcısıyla sosyal paylaşım ağı Facebook
şu anda erişim ve kapsam açısından pazar lideridir. Site, başlangıcından bu yana sosyal medyayı şekillendirmekte ve kullanıcıların gizliliğine önem vermesi de bunda önemli bir faktör olmuştur.

Sosyal ağlar, yalnızca kullanıcıların yerel veya sosyal sınırların ötesinde iletişim kurmalarını sağlamakla kalmaz, ayrıca fotoğraflar ve videolar gibi kullanıcı tarafından üretilen içeriği ve sosyal oyunlar gibi özellikleri paylaşma olanakları da sunar. Sosyal reklamcılık ve sosyal oyun, sosyal paylaşım ağları için iki ana gelir kalemidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın