Ana Sayfa Kültür Sanat Fotoğrafçılık İllüstrasyon ve Fotoğraf Projeleriyle Dikkat Çeken, İlham Verici 10 İsim

İllüstrasyon ve Fotoğraf Projeleriyle Dikkat Çeken, İlham Verici 10 İsim

1453
0
Paylaş

 

1-Joe Webb

Joe Webb basit ancak el yapımı zarif kolajlarıyla oldukça tanınan bir isim. Politik mesajlarla yüklü kolajlarında özellikle iklim değişikliği, savaş ve eşitsizlik gibi konulara dikkat çekiyor. Photoshop manipülasyonuna rastlanmayan eserlerini oluştururken bulduğu nostaljik görüntüleri diğer kaynaklarla birleştirerek kısa ve özlü düzenlemelerle tamamen gerçeküstü bir boyuta taşıyor.

2-Julia Borzucka

Grafik tasarımcı olan Julia Borzucka, aynı zamanda illustrasyon sanatçısı. Başarılı kolajları ile oldukça dikkat çekici işlere imza atıyor.

3-Antonio Mora

Antonio Mora fotoğraflarında dijital kolaj tekniğini kullanmakla beraber kendi deyimiyle ‘kişisel ve uyandırıcı’ eserler ortaya koyuyor.

4-Leonid Tishkov

Çok yönlü bir sanatçı olan Leonid Tishkov “Private Moon” adını verdiği projesinde kendi yapımı olan Ay ile dünyayı gezerek fotoğraflar çekiyor.

5-Charles Pétillon

Charles Pétillon “Balonların İstilası” ismini verdiği projeyle dünyanın insan eliyle çirkinleşmesine karşı kendine has bir tavır geliştiriyor. Ayrıca, her zaman gördüğümüz mekânlara yerleştirilen balonlarla metaforik anlamlar yaratarak, estetik bir bakış açısı sunuyor.

6-Laurent Chéhère

Laurent Chéhère “Uçan Evler” adını verdiği projeyle mimari yapıları dijital rötuşlarla gerçeküstü ve şiirsel bir vizyona kavuşturuyor.

7-Daryna Barykina

Daryna Barykina “Maskenin Altındaki İncinmişlik” ismini verdiği fotoğraf projesinde kadına yönelik şiddet ve istismara çarpıcı bir biçimde vurgu yapıyor.

8-Matt Molloy

Matt Molloy “Zaman Yığını” adını verdiği teknikle binlerce fotoğrafı tek bir karede birleştirerek oldukça güzel görüntüler elde ediyor.

9-Jada Fitch

Yaban hayatı illüstrasyonları ile bilinen Jada Fitch, arka bahçesine gelen kuşlar için dayalı döşeli kuş yuvaları tasarlıyor.

10-Achraf Baznani

Achraf Baznani kendi gündelik yaşantısını “My Small World” isimli sürrealist fotoğraflarına yansıtıyor ve oldukça özgün bir işe imza atıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın