Ana Sayfa İş Dünyası Kriz Süreci

Kriz Süreci

2389
0
Paylaş

Kriz yönetimi, ihtimal dahilinde olan kriz haline karşın, kriz belirtilerinin ele geçirilerek analiz edilmesi ve kriz halinden minimum kayıpla çıkılabilmesi açısından gerekli olan önlemlerin alınması ve uygulanması prosesidir (Can, 1992 :300).

Tablo: Kriz Yönetimi Süreci

Kaynak: Mitroff ve Person. Ön.ver., s.21.

 

Bir kriz yönetim planı, ivedi uygulanmaya hazır bir yönetim aracı biçiminde ele alındığında, ilerletilebilmesi amacı ile üzerinde harcanan zaman ve kaynaklar değerli bir yatırım aracı olarak görülmeldir (Barton, 1994: 64-65). Genel manada, kriz yönetim prosesi 5 aşamaya ayrıştırılarak analiz edilebilmektedir. Kriz yönetim prosesi tabloda daha net bir biçimde incelenebilmektedir.

Paylaş
Önceki İçerikSatış Ekibi Yönetimi
Sonraki İçerikSatış ve Müşteri Memnuniyeti
1989 Yılında dünyaya gelen Orkun Kaşer, 2007 yılında Darüşsafaka Lisesinden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesini bitirmiş ardından Uzun bir süre Brezilya’da yaşamıştır. Unilever’de çalışma yaşamını sürdüren Orkun Kaşer aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetiminde yüksek lisansını tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Portekizce bilen Orkun Kaşer’in en büyük tutkusu Spordur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın