Ana Sayfa İş Dünyası Pazarlama Müşteri Deneyimi Kişiselleştirmede EE Örneği

Müşteri Deneyimi Kişiselleştirmede EE Örneği

1342
0
Paylaş

EE Şubat 2014’te, EE Bilet ile müzik, tiyatro, komedi, spor ve aile dostu uygulamalar, etkinlikler ve konserler gibi geniş bir yelpazede kişiselleştirilmiş eğlence sitesi uygulamasını başlattı.

Last Second Tickets” ile şirket bir ortaklık kurma yoluna gitti ve müşterilere kayıt olurken belirtmiş oldukları ilgi alanlarına göre katılmak istedikleri organizasyonlar için bir alarm sistemi ücretsiz olarak sağlanmıştır. Ayrıca müşteriler hangi sıklıkla bildirim almak istediklerini tercih edebilmektedirler. İndirimli oranda site üzerinden sunulan bir çok bilet müşterilerine değer yaratmıştır.

EE Planlamalar Direktörü Simeon Bird: “Bizim çok başarılı ticket(bilet) sitemiz Orange Fun Finder dan evrilerek gelişen EE Tickets’ın bütün EE müşterilerine açık bir sistem olacağını söylemiştir. Müşterilerin aradıklarını kolayca bulabilmeleri için yeni sitenin tasarımı kullanıcı dostu olacak olup, önemli indirim imkanları da olacaktır. Müşterilerin sitede tek söylemeleri gereken nereye gitmek istedikleri veya neden hoşlandıkları olacaktır.

EE biletleri müşterilerimize muazzam değer önerebilmek için önemli ve farklı bir fırsat olduğu belirtilmektedir.

Bir diğer kişiselleştirme girişiminde ise EE Kobilere odaklanmış olup Linkedin ortaklığı ile teknoloji ve girişimci pazarını hedeflemektedir. ” Future Thinking’ Geleceği Düşün” olarak adlandırılan bir interaktif mikro websitesi de bulunmaktadır.

EE’ye göre, “Geleceği Düşün” ü kullanarak kullanıcıların kişiselleştirilmiş bilgilerini analiz ederek editoryal ve bağlantılı içerik üretilmesi mümkündür. Uzmanlar ve bağımsız dışardan bakan liderler video ve içerikleri oluşturabilecekler ayrıca tavsiyelerde bulunacaklar. Kullanıcılar The Economist ve The Telegraph gibi partnerlerin içeriklerinden de faydalanma imkanına sahip olacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın