Ana Sayfa İş Dünyası Pazarlama Müşteri Deneyiminden Rekabet Avantajına

Müşteri Deneyiminden Rekabet Avantajına

1159
0
Paylaş

Müşteri Deneyiminden Rekabet Avantajına
NOS Telepazarlama ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Hugo ENES ile bir Röportaj

Bu röportajda Telekom IQ’da Müşteri hizmetleri ve Telepazarlama direktörü olan Hugo ENES in müşteri deneyimi ile uzun vadeli rekabet avantajı elde etmek ve müşteri geri bildirimlerini fırsata dönüştürülmesi hususundaki görüşleri paylaşılmıştır. Aynı zamanda müşterinin düşüncelerini sosyal medya üzerinde nasıl bir avantaj haline dönüştürüleceği ve müşteri deneyimi entegrasyonlarında hangi adımların ortaya koymakta olduğu belirtilmiştir.

Müşteri Deneyimi Nasıl Rekabet avantajı için Kullanılabilir?

Telekom sektöründe yıkıcı inovasyon çoğunlukla satıcı ekosisteminden veya bu dünyanın Apple’larından, Google’larından ve fiyat farklılaşmasıyla gelir. Müşteri deneyimi sadece uzun vadeli sürdürülebilir rekabet avantajı meydana getirir.

İsinizin Dna’sına Entegrasyonda Müşteri Deneyimi için NOS Adımları Nelerdir?

NOS’ta Müşteri deneyimi , firma genelinde verilen kararlar ve projelerine rehberlik etmeye karşın ölçülen metrik bir değerdir. Biz müşteri memnuniyeti ayrımlı bir sektördeyiz ve yine hepimiz biliyoruz ki müşterilerimizin beklentilerinin bu kadar yüksek olmasının sebebi sürekli olarak arta gelen hizmetlerimizi kendi amaçlarını gerçekleştirirken kullanıyor olmalarıdır.

Hali hazırda uygulamaya koyduğumuz ve güçlendirdiğimiz bir kültür programını acil durumlarda beklenti altında kalan müşteri deneyimlerinde kullanırız.

Müşteri görüşleri NOS ile Nasıl Fırsat haline dönüşmektedir?

Bunu gerçekleştirmek için uygulamaya koymuş olduğum bir kaç örnek mevcut.

Genellikle günlük rutinimizde müşteri geri bildirimlerini ağ genişletme planları veya kapasiteyi güçlendirmek olarak kullanırız. Müşteri topluluk raporlarına veya websitemiz aracılığıyla toplanan geri bildirimlere güveniriz. Değerli katkıları da sosyal ağ kanalları üzerinden ödüllendiririz.

 

Müşteri sesini yakalamak(VoC) için sosyal medyadan yararlanmak için üst ip uçların neler olurdu?

Tüm müşterilerimize şikayetleri ile ilgili sosyal ağlarda topluluk yöneticilerimizden haftalık iki dakikalık video yayınlamaktayız. Bunun farkındalığı bir üst seviyeye çıkarttığına ve bir takım avantajlar oluşturduğuna inanıyorum .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın