Ana Sayfa Spor NBA’i Reddeden Yıldız

NBA’i Reddeden Yıldız

1439
0
Paylaş

Basketbol denilince tabii ki akla ilk gelen NBA oluyor, ve dünyadaki her oyuncunun hayali orada o formayı terletmek üzerine kuruluyor. Öncesinde Amerika vatandaşlarının hegemonyası halinde geçen lig 90’lı yıllar ile birlikte, Avrupa’nın kaliteli ve yetenekli oyuncularının da burada boy göstermesi ile daha da renklenmeye başladı.

Başında söylediğim gibi, her oyuncunun hayali olan bu lige gitmeyi elinin tersi ile iten ve Avrupa efsanesi olan isim Dejan Bodiroga’ dan başkası değil. Kardeslerinin ( Bogdan Bogdanovic ve Milos Teodosic ) aksine ana kıta da kalıp, üç farklı takımla 4 avrupa şampiyonluğu, ulusal takımla ise 3 avrupa şampiyonluğu, 2 de dünya şampiyonluğu kazanıp kariyerine nokta koymuştur.


Bazen verilen bir karar Dünya’da adınızın daha fazla duyulmasını sağlar, işte Avrupa efsanesi bunun en net kanıtıdır.

Kaynak : http://tr.ign.com
Paylaş
Önceki İçerikRoma Dönemi Barok – İtalya
Sonraki İçerikGolden State Warriors’un Hakimiyeti Son Bulacak Mı?
1989 Yılında dünyaya gelen Orkun Kaşer, 2007 yılında Darüşsafaka Lisesinden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesini bitirmiş ardından Uzun bir süre Brezilya’da yaşamıştır. Unilever’de çalışma yaşamını sürdüren Orkun Kaşer aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetiminde yüksek lisansını tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Portekizce bilen Orkun Kaşer’in en büyük tutkusu Spordur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın