Ana Sayfa Teknoloji Fintek Netflix

Netflix

1545
0
Paylaş

 

Kuruluş 01.Oca.97
Sahip Kibble, Inc.
İletişim Grams@netfix.com | (217)905-4227
Çalışan 1000-5000 arası çalışan sayısı
Halka Arz  Went Public on May 23, 2002 / NASDAQ:NFLX
Merkez Los Gatos, Kalifornia
İş Alanı Netflix, akıllı TV’lerde, oyun konsollarında, PC’lerde, Mac’lerde, cep telefonlarında, tabletlerde TV şovları ve filmleri izlemenize olanak tanır.
Kurucular Marc Randolph, Mitch Lowe, Reed Hastings
Kategoriler Dijital Eğlence, Tüketici Elektroniği, Video
Web Sitesi https://www.netflix.com
Linkedin http://linkedin.com/company/netflix
Twitter http://twitter.com/netflix
Facebook  http://facebook.com/netflix
Techcrunch https://techcrunch.com/topic/company/netflix/
Crunchbase https://crunchbase.com/organization/netflix/
PlayStore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netflix.mediaclient&hl=tr
Appstore https://itunes.apple.com/us/app/netflix/id363590051?mt=8

1997’de Marc Randolph ve Reed Hastings tarafından kurulan Netflix, ABD merkezli isteğe bağlı akışlı medya sağlayıcısıdır. Netflix, aboneliğine dayalı dijital dağıtım hizmetini 1999 yılında başlatmıştır.

Netflix, Mart 2011’de, gerçek zamanlı aktarım hizmeti için orijinal içerik sağlamayı planladığını açıklamıştır. Netflix, Relativity Media, DreamWorks Animation, Open Road Films, The Weinstein Company, Pixar ve diğerleri de dahil olmak üzere film stüdyolarıyla da özel anlaşmalar yapmaktadır.

Netflix bir telekomünikasyon operatörü değil fakat kişiselleştirme üzerinde büyük bir şirkettir ki servis sağlayıcı firmalar Netflix’in yaklaşımlarından çok fazla şey öğrenebilirler.

New York İnternet Haftası’nda Netflix Ürün Müdürü Neil Hunt’a göre; Netflix her bir kullanıcı için ne izlemek istediği konusunda, artan biçimde kişiselleştirilmiş şekilde önerilerde bulunabilmeyi hedeflemektedir. Makaleye göre Hunt şunu da belirtmiş ve “biraz gerçek dışı” olduğuna inanmış ki Netflixi açtığınızda yalnızca sizin için size mükemmel bir seçim yapacak ve bundan sonra kesinlikle aynı tip programlarda kalmayacaksınız demiştir. İzleyicilere 3 ya da 4 seçenekle sunum yapmak güçlü bir olasılıktır.

Şubat 2014 yılınd,a Netflix tarafından, yapay sinir ağlarının kullanımıyla, insan beyninin çalışması ve mimikler vasıtsasıyla zaman içinde bireyi kişisel olarak tanıyormuşcasına kullanıcı tercihleri ve onlara göre uygun önerilerde bulunulabileceğini duyuran bir blog yazısı yayınladı

Telecomstech’ e göre, derinlemesine öğrenme, git gide ciddi bir konu haline dönüşmekte ve Facebook’tan Google’a bir çok şirket bu alana her alanda yüksek profile sahip kişileri işe alarak bu alanda hamleler yapmaktadır.

Sizin ilginiz için özel hizmet ve içerikler sunabilen bir şirket herhangi bir mücadeleyi kazanabilir ki Facebook bunun için yollar aramakta ve aynı şekilde Netflix bunu elde edebilmek için uğraşıyor.

Kaynaklar

Wikipedia
Techcrunc
Crunchbase

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın