Ana Sayfa Otomobil Otomotiv Sektöründe Kriz

Otomotiv Sektöründe Kriz

1274
0
Paylaş

Vergi kaynağı olarak kayıt altında tutulabilen ve ticari işlevi sebebi ile güvenilir olan otomotiv sektörü, Pazar şartları, ithalatın yüksek olması, kapasite sorunları ve firma sayısının fazla olması gibi nedenler ile yan sanayiye de destek verilmesi gerekli olduğundan, firnansman kaynaklarının yetersiz olması, vergi sisteminde oluşabilen sorunlar, otomotiv endüstrisi üzerinde etkili olan ve sektöre bent olabilecek sorunlar olarak belirtilebilirler.

Bunlar haricinde de meydana gelen iktisadi ekonomik kaosların oluşturmuş olduğu problemler de iktisadi konjonktür açısından, ekonomi için bir ekstra güç olan otomobil sektörünü negatif yönde etkileyebilmekte ve ihracata yönelik olan stratejiler, yavaş seyirde devam etmesine sebep olmuştur.

Otomotiv endüstrisinde, üretimde tatbik edilen üst düzey teknolojiler hasebi ile nitelikli ara eleman ihtiyacı gereksinimi doğmaktadır. Bu istihdamın sağlanabilmesi, sektörün gerçekleştirmiş ve gerçeklertiriyor olduğu sıkı eğitimler ile sağlanmaktadır.

Sektör de meydana gelen eğitim, rekabetin geliştirilmesinde de öneme sahiptir. Otomotiv alanında istihdamın sürekliliği inanılmaz derecede büyük öneme sahiptir. özellikle kriz ve kaos zamanlarında üretim ve kapasite azalması ile istihdamın korunması önemlidir.

Paylaş
Önceki İçerikMüşteri İtirazlarını Yanıtlamak, İşte Bu Kadar Basit
Sonraki İçerikFacebook
1985 Yılında Bursa’da dünyaya gelen Ercan Özvatan, Üniversite eğitimini Otomotiv Teknolojileri üzerine tamamlamış bununla beraber Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Mitsubishi Motors bünyesinde kariyerine başlamış sonrasında 6 yıl boyunca Peugeot’da çalışmıştır. Koç Holding bünyesinde iş yaşantısını sürdüren Ercan Özvatan Dağcılık ve Airsoft ile ilgilenmektedir. Otomotiv teknolojileri konusunda uzman olan yazar, “Yeşil Bursa Dağcılık” ve “Bursa Airsoft” klüplerinin aktif üyesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın