Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya Twitter

Twitter

1947
0
Paylaş

Sosyal medyanın daha meşakatli olan kişiselleştirilmiş olan mesajlaşma kısmı ile tüketicilere ulaşabilme gayesinde (Scott, 2010: 6-7) hizmette bulunabilmesi PR çalışmalarında bir katma değer olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medyanın reklam alanında linkedin, vimeo, instagram, twitter, dailymotion gibi araçlarıyla bilgiye haiz olmaları kullanıcılarla ilgili önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sosyal medya, kullanıcılarının arzu ettikleri paylaşımları ve bilgi yüklemelerini kendileri ile ilgili tanıtımlara izin vermesi veri tabanını zenginleştirmekte ve Pazar araştırmalarında müşteri analizlerinde önemli bilgilerin analiz edilmesine ve spesifik olarak ölçümlenebilir pazarlama imkanı meydana getirmektedir.

Sosyal medya da ki reklam gayesinin meydana gelmesinde hedef kitleye ulaşabilmenin hedeflenmesi kreatif bir biçimde ortaya çıkarılabilmesi gibi birden çok avantajı elinde bulundurması reklamcılık sektörüne çok fayda sağlamaktadır (Stokes, 2009: 141- 142).

Sosyal medya platformları arasında önemli bir konumda olan Twitter aynı zamanda cep telefonları gibi mesajlaşma imkanınıda kullanıcılarına tanımakta olan bir mecra olarak göze çarpmakta olup, ünlülerinde kullandığı önemli bir araç olarak görülmektedir. Bunun yanında markalarında sıklıkla iletişim platformu olarak, takipçileri ile iletişim kurduğu, iletişim faaliyetlerini yürüttüğü, reklamlarını yayınlayabildiği, iletmek istediği mesajları direk olarak kullanıcılar ile paylaşabildiği son dönemlerin en sık kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Twitterda 140 karakterlik bir kullanım söz konusudur bununda nedeni ise Twitter’ın yurtdışında SMS üzerindende hizmet sağlaması olarak belirtilmektedir. Twitter bir web uygulaması olmasının yanında sadece web üzerinden kullanılmamakta bunun yanında mobil cihazlar ile entegre bir platform olmasından mütevellit aynı zaman cep telefonu üzerinden de web üzerinden kullanıldığı şekilde kullanıma elvermektedir (Byteplus+, 2011: 16-17).

Misyon Herkese fikir ve bilgiyi anında, hiçbir bariyer olmaksızın yaratıp paylaşma gücü vermek.
Aylık Aktif Kullanıcı  313 Milyon
Yerleştirilmiş Tweetlere Sahip Sitelere Aylık Tekil Ziyaret 1 Milyar
Aktif Mobil Kullanıcı  82%
ABD Dışı Hesapların Oranı 79%
Desteklenen Dil  40+
Dünya Çapında Çalışan Sayısı  3860
Teknik Çalışanların Oranı 40%
Kariyer Sayfası  https://careers.twitter.com
Dünya Çapında Ofis Sayısı 35+
Merkez 1355 Market Street Suite 900 San Francisco, CA 94103 ABD
ABD ofisleri Atlanta, Boston, Boulder, Chicago, Cincinnati, Detroit, Los Angeles, Miami, New York, Seattle, Sunnyvale, Washington, D.C.
Uluslararası ofisler Amsterdam, Bangalore, Berlin, Bogota, Brüksel, Köln, Dubai, Dublin, Hamburg, Hong Kong, Jakarta, Londra, Madrid, Melbourne, Mexico City, Milano, Mumbai, Yeni Delhi, Osaka, Paris, Rio de Janeiro, São Paulo, Singapur, Sidney, Seul, Tokyo, Toronto, Vancouver
CEO (Chief Executive Officer) Jack Dorsey
COO ve CFO (Chief Operation and Financial Officer) Anthony Noto
CMO (Chief Marketing Officer) Leslie Berland
İcra Başkanı Omid Kordestani
Genel Danışman Vijaya Gadde

Twitter’ın kullanmış olduğu subdomainler;

Tweetdeck https://tweetdeck.twitter.com/
Media https://media.twitter.com/
Status http://status.twitter.com/
2013 https://2013.twitter.com/
Election https://election.twitter.com/
Fly http://fly.twitter.com/
Business https://business.twitter.com/
2012 https://2012.twitter.com/
Developer https://dev.twitter.com/
Dasient http://dasient.twitter.com/
Mobile https://mobile.twitter.com
Engineering https://engineering.twitter.com/
Blog https://blog.twitter.com/
About http://about.twitter.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın