Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya Zamanında Pinterest’te Olmalısın

Zamanında Pinterest’te Olmalısın

1504
0
Paylaş

Pinterest’te Zamanında Olun!

Topluluğa yönelik web siteleri aracılığıyla bilgi, deneyim ve bakış açılarının alışverişini içeren sosyal ağ, özellikle bu devam eden pandemide çevrimiçi ortamımızda giderek daha alakalı hale geldi.

Sosyal medya sayesinde, bireyleri ayıran coğrafi engeller düşüyor ve yeni çevrimiçi topluluklar gelişiyor ve büyüyor. Örneğin bloglar, forumlar, haberciler, resim ve video paylaşım siteleri, wiki’ler, podcast’ler vb.

Sosyal medya sitelerine katılan insan sayısındaki artışla birlikte, birçok şirket yenilerini oluşturmak ve başlatmakla meşgul. Facebook, Instagram, Twitter olmasına rağmen, herhangi bir alanla ilgili fikir ararken hiçbir şey Pinterest ile kıyaslanamaz.

Eğlenceli Bilgi: 202 milyon kişi sosyal ağları kullanıyor.

Pinterest

Pinterest, 11 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan trafiği ile en sıcak sosyal medya platformlarından biridir. Pinterest, bilgilendirici, ilginç veya yenilikçi bulduğunuz panoları sabitlediğiniz bir uygulamadır.

Neler yayınlayacağınıza dair veri oluşturmak ve toplamak savaşın sadece yarısıdır, zamanlama da çok önemlidir! Sosyal medyada yayınlamak, yalnızca gerçekten fark edildiğinizde etkilidir.

Kullanıcıların davranış kalıplarını ve COVID-19’un etkisini gözlemledikten sonra, işte Pinterest’te yayınlamak için “en iyi zaman” diyebileceğimiz bununla birlikte, Pinterest’in nasıl kullanılacağına ve dikkat çekebilmenin yollarına dair eksiksiz bir genel bakış edinin.

İnsanlar Pinterest’i Neden Seviyor?

Yeni başlayanlar için, sitedeki pinlere diğer sosyal medya platformlarındaki yayınlardan daha kolay erişilebilir ve paylaşılabilir. Ayrıca Pinterest, diğer sosyal ağlardan daha çok sosyal keşfe odaklanmıştır.

Bunun yanı sıra Pinterest, tüketicilerin kolayca ilgisini çeken temel araçları arayan şirketlere büyük fayda sağlıyor. Markalar, müşterilerine hitap eden görsel olarak ilgi çekici panolar oluşturabilirler.

Öğeleri, ürünleri veya hizmetleri sergilemek için mükemmel bir platform. Böylece, alıcının satın alma alışkanlıklarını teşvik etmek ve ayrıca topluluklarının yaşam tarzıyla ilgili içeriği paylaşmak.

Benzer şekilde, kullanıcılar içeriklerini yeniden yazarak, yorumlayarak veya beğenerek markalarla hızlı bir şekilde etkileşime girebilirler. Örneğin, gelişmekte olan bir otomobil tasarımcısı tasarımlarını yayınlayabilir ve özelleştirilmiş bir otomobil isteyen potansiyel müşterileri çekebilir.

Pinterest Nasıl Çalışır?

Sosyal medya stratejilerinizi geliştirmenin ve şirketiniz için Pinterest’i kullanmaya başlamanın zamanı geldi! İşte neden? Büyük ölçüde kullanılmayan bu sosyal kaynak, markanızı ve şirketinizi yatırım yapmaya hazır niş bir pazarda sergilemek için en iyi yerdir.

küresel üzerinde 200 milyon aylık Pinterest kullanıcıları tüm arıyordu ve web sitelerinde yararlı, ilham fikir paylaşımı vardır. Hızla büyüyen bu sosyal ağ platformuyla ilişki kurmanın zamanı geldi. Nasıl çalıştığını öğrenin ve içinde bulunduğunuz niş ne olursa olsun işinizle neler yapabileceğini göreceksiniz.

İşte Pinterest’in sunduklarına bir bakış:

 • Ürünlerinizle / hizmetlerinizle ilgilenen tüketicilere yaklaşım.
 • Sahip olduğunuz ürün veya hizmetin bir görüntüsünü oluşturun. Ayrıca görsel ipuçları oluşturun.
 • İzleyicilere sürekli olarak taze ve ilginç fikirler getirin.
 • Yetkili görsel içeriğin yardımıyla büyük takibini geliştirin.

Büyüleyici geliyor, değil mi? İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için Pinterest’in nasıl çalıştığını düşünüyor musunuz? Gerçekten, sizden önce yepyeni bir dünyanın kapılarını açar. Sizi kutunun dışında düşünmeye ve mümkün olduğunu hiç düşünmediğiniz pazarlama fikirlerini uygulamaya zorlar. Daha önce sizin için görünmeyen fırsatları görmeye başlarsınız.

Hiç sevdiğiniz fotoğrafı oluşan bir çevrimiçi resim galerisi oluşturdunuz mu? Pinterest ekstra twist operasyonu büyük bir biri olmasıdır. Pinterest işlevleri basittir. Kullanıcıların “pin” orijinal görseller, hem de bir yer imi veya internet yerinden “pin” paylaşmak veya emin olmak gerekir.

Bu iğneler, “pano” olarak bilinen temaya dayalı etkileşimli bir fotoğraf albümü veya galeridir. Ayrıca daha iyi müşteri çekmek için komple panoları paylaşabilirsiniz. Birden ürün veya hizmet varsa, yani, kullanıcının ilgisini kazanmak için bunların her birini vurgulayarak birden panoları oluşturun.

2 tür Pinterest hesabınız olabilir:
→ Bireysel Hesap
→ İşletme Hesabı

Pinterest A İşletme Hesabı İşlet Adımları

1. Adım: İş hesabı ayarlama

Öncelikle, İşletme hesabınızı oluşturursunuz ve biyografinizin işletmenizle ilişkili anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olun.

2. Adım: Görüntüleri geliştirin

Potansiyel izleyicilerinizin web sayfalarınızdaki resimleri Pinterest panolarına sabitlemelerini kolaylaştırmanız gerekir.

Zengin ve Makale Pinleri – Fiyat ayrıntılarını gösterdiği ve bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız mükemmel hale getirdiği için zengin pinler kullanın. Alternatif olarak, bir blog yazarıysanız, ‘makale iğneleri’ yalnızca bir sürüş biletidir.

♦ Profesyonel İpucu : 600 piksel genişliğe ve 2: 3 veya 1: 3: 5 en boy oranına sahip oldukları için dikey resimleri kullanın ve ölçekleyin.

3. Adım: Aktif Kalın

Şimdi her şeyi hazır ve çalıştırıyorsunuz; Pinterest’te paylaşım yapmaya devam etmeniz gerekiyor. Profilinize düzenli olarak içerik eklemeli ve insanların ne aradığını belirlemelisiniz. Bu şekilde, izleyiciye mevcut en iyi materyali sunacaksınız.

4. Adım: Ekstralar

Çabalarınızı güçlendirmek için yapabileceğiniz birkaç şey daha var:

⇒ Panoları sınıflandırın ve kullanıcıların pinlerini bulmalarını kolaylaştırın. Bu yalnızca etkileşimin artmasıyla sonuçlanmaz, aynı zamanda birkaç sadık hayran da oluşturabilirsiniz.
⇒ Ortak topluluk panolarını bulun. PinGroupie gibi bir kaynağı tanımak ve katkıda bulunmak için kullanabilirsiniz. Markanızı ortaya çıkarmanın en iyi yolu budur.
⇒ Logonuzu tüm resimlerinizin altına ekleyin. Pazar bilincini geliştirmeye hizmet eder.

Şüphesiz, tüm bu öneriler Pinterest ile markalaşmayı artırmaya yardımcı olacaktır.

Pinterest’te Yayınlamak İçin Mükemmel Zaman Hangisi?

Hafta sonu, Pinterest’te en yüksek düzeyde görüntüleme ve etkileşim alır!

Zamanlama Gerçekten Hala Önemli mi?

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, Pinterest de algoritmasını kronolojik sıralamadan akıllı besleme olarak bilinen bir şeye değiştirdi. Bu, daha önceki zamanlamanın her şey olduğu anlamına gelir, ancak şimdi bazı değişikliklerimiz var.

Kalite, akıllı beslemede çok önemli bir unsur haline geldi. Ancak, izleyicileri yakalamak için zamanlamanın önemini ihmal edemeyiz. Pinlerinizi sıralamak için, uygun zamanlamalarda kaliteli gönderilere kullanıcı katılımı sağlamanız gerekir.

Farklı Aramalar İçin Özel Günler Var mı?

Pinterest, belirli günlerde belirli şeylerin daha büyük etkiye sahip olduğuna inanıyor.

Akıllı Besleme Nedir?

Yakın zamanda Pinterest tarafından benimsenen yeni bir algoritma. Tüketici için “önemsedikleri” ve aradıkları şeylere dayalı olarak daha akıllı bir feed oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Temel olarak, artık kronolojik biçimde değil, bunun yerine ilgi alanına dayalı bir feed’e geçti.

Daha bireysel merkezli bir yem haline geldi. Kullanıcılar artık kaydırdıkça akışlarında rastgele kedi resimleri veya kabataslak resimler görünmüyordu. Bunun yerine, yayın son aramalarına dayalıdır.

Tek kötü yanı, bazılarımızın kedilerin fotoğraflarını beğenmesi ve onları geri istemesi.

Akıllı Beslemenin üç temel yönü aşağıdaki gibidir:

 • Kaliteli / Yaratıcı Görüntüler
 • İğnelemeye ‘sabitleyicilere’ ilham veren çarpıcı pin ayrıntıları
 • Pinterest’teki kültüre eklemek için tutarlı sabitleme

Pinleriniz İçin En İyi İpuçları

 1. Sürekli paylaşım.
 2. Daha geniş bir kitleye ulaşmak ve daha fazla repins ve takipçi için farklı zamanlarda paylaşın.
 3. Günde en az 5 iğne hedefleyin, ancak günde 30 iğneye kadar gitmekten de korkmayın.
 4. Pimlerinizi yeniden sabitleyin.
 5. Kaliteli ve uygun içerik kullanın.
 6. Daha fazla teşhir için ilgili hashtag’leri ve başlıkları kullanın.

Pinterest Analizlerini ve Pazarlama Araçlarını Kullanarak Diğer Markaların Üstesinden Gelin

Pinterest’teki 100 milyon kullanıcı ve artan marka sayısı ile pazarlama rekabeti zirvede. Sosyal medya sitesinin kendisinin yerleşik bir aracı olmasına rağmen, piyasada birkaç üçüncü taraf Pinterest analitik uygulamaları da mevcuttur. Dahası, çeşitli yöntemler Pinterest Pazarlamasına çeşitli şekillerde yardımcı olabilir.

Pinterest’te Daha İyi Bir Yanıt İçin 5 Araç

1. Pinterest Analiz Araçları

Pinterest, yerleşik bir gelişmiş analiz platformu sağlar . Kayıtlı bir işletme hesabı olan herkese açıktır ve bir Pinterest sayfası vardır. Bu, Pinterest’in iki sayfa arasındaki trafiği izlemesine yardımcı olur.

Pinterest analitik aracı şunları içerir:

 • Ortalama Günlük Gösterimler
 • Ortalama Günlük Görüntüleyenler
 • Kitle Konumu
 • Hedef Kitlenin Cinsiyeti ve Dili
 • Tekrar Sayısı
 • Tıklama Miktarı
 • Toplam Beğeni

2. Cyfe

Cyfe, çeşitli özelleştirilebilir widget’lar aracılığıyla analitik sunan çok amaçlı bir araçtır. Bu, aynı anda birkaç ağı izlemeyi kolaylaştırsa da, Pinterest analitik yeteneklerinin bir şekilde kısıtlı olduğu anlamına gelmez.

3. Viralwoot

Viralwoot, çok işlevli bir Pinterest uygulamasıdır. Yazmak için doğru zamanı seçerek kapsamınızı genişletmenize olanak tanıyan toplu pin planlaması sağlar.

Viralwoot aracılığıyla iğneleri teşvik edebilirsiniz. Size özel ve gerçek zamanlı izlenebilir yarışma kategorileri oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, pin ve kartınızın başarısını ve kapsamını izlemenize yardımcı olan ölçümler sağlar.
https://viralwoot.com/ sayfası üzerinden kontrol edebilirsiniz.

4. ViralTag

ViralTag, bir tür “markalar için görsel pazarlama paketidir”. Pinterest, Instagram, Facebook ve Tumblr için kullanabilirsiniz. Bu sayfalardan herhangi birini planlamanıza yardımcı olur ve herhangi bir web sitesinden fotoğraf seçebilmeniz için bir tarayıcı uzantısına sahiptir.

5. Tailwind

Tailwind, çeşitli özelliklere sahip başka bir uygulamadır. Eklenti uzantısı aracılığıyla herhangi bir sosyal medya sitesine gönderileri planlayabilirsiniz. Web sitesindeki ‘akıllı plan’ seçeneği de yazmanız için en iyi zamanları önerir.

Ek olarak, birkaç pano üzerinden pano ve pin listeleri oluşturmanıza yardımcı olan birkaç akıllı özelliğe sahiptir.

https://www.tailwindapp.com/ üzerinden deneyebilirsiniz.

Sonuç

Pinterest, interaktif içerik aracılığıyla markanızı yeni kitlelerin önüne çıkarmanın mükemmel bir yoludur. Nişinizde öne çıkan ‘işaretçileri’ arayın ve sektörünüzle ilgili grup panoları olup olmadığını kontrol edin. Onlara katılın, başkalarıyla etkileşim kurun ve ardından hedef kitlenizi yakalamak için pazarlama stratejilerinizi uygulayın. Bu yazının, Pinterest ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz!

Kaynak: Gil, Angelina, 2021, https://socialnomics.net/2021/01/27/be-on-time-on-pinterest/ Tercümesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın