Ana Sayfa Otomobil Elektrikli Motosiklet Üreticisi İlk Hızlı Şarj İstasyonunu İtalya’da Faliyete Geçirdi

Elektrikli Motosiklet Üreticisi İlk Hızlı Şarj İstasyonunu İtalya’da Faliyete Geçirdi

1569
0
Paylaş

Elektrikli motosiklet üreticisi Energica Motor Company S.p.A. daha önce sunulan Hızlı Şarj Altyapısı Programının bir parçası olarak Selva di Val Gardena’daki ilk hızlı şarj istasyonunu açtı.

50 kW Hızlı Şarj İstasyonu Str’de kuruldu . İstasyon, yerel makamların ve sözü edilen iki şirketin temsilcilerinin huzurunda açılacak.

Otomotiv endüstrisi ve hükümetler uzun mesafeli yollara yatırım yapıyor ancak motosikletler alternatif yollarda, çoğunlukla ana yollarda kullanılmakta. Energica bu boşluğu doldurmak istiyor “ dedi Livia Cevolini, Energica Motor Company S.p.A. CEO.

“Bazı ortaklarla (Yardımcı hizmetler, donanım ve şarj hizmetleri tedarikçileri) işbirliği yaparak, şarj istasyonlarına aktif olarak yatırımlar yapılmaya karar verildi. Selva di Val Gardena ile “Hızlı Şarj Enerjisi Programı” nın kurulum planına başlanıyor.

Energica şu anda  EV motosiklet bataryasının yüzde 80’ini yalnızca 20 dakikada şarj etmesini sağlayan DC hızlı şarj teknolojisini CCS combo’ya sunuyor. Ve şirketin planı, yakın gelecekte motosikletçilerin uğrak yeri olan en iyi yollarda hızlı şarj noktaları oluşturabşlmek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın