Ana Sayfa Kültür Sanat Gotik Dönem Yeni Bir Avrupa

Gotik Dönem Yeni Bir Avrupa

2141
0
Paylaş

Modern Batı Avrupa ulusal peyzajının oluşma dönemi olarak kabul edilen Yüksek Orta Çağ, özellikle İngiltere, Fransa ve gelişen Hıristiyan krallıkları gibi ulus devletlerin daha da güçlenmesini sağlayacak olan Geç Orta Çağ’a geçti.

İber Yarımadası: Aragon, Castile ve Portekiz.

Yine de, güç ve nüfuz alanındaki bu kazançlar, Avrupa toplumlarının en büyük fakat en az etkili kısmı olarak kalacak olan köylülüğe büyük bir yük bindirmek suretiyle elde edildi. Bununla birlikte, 14. yüzyıla kadar, yaklaşık 200 milyon insanın yaşadığı Avrupa nüfusunun% 60’ını öldüren Kara Ölüm formundaki tüm sosyal sınıfları vurmaktı.

Daha önce, krallar savaştan ve krallık mevzuatının krallıkları boyunca uzanmalarından dolayı kazanmışlardı, oysa Ortaçağ’ın son dönemlerinde vergilendirme, vergilendirilmekten istifade edenlere ait rızayı almakla yükümlü iken, insanlık gücü ve zenginliklerini istismar ederek krallıklar boyunca uzatmıştı. , İngiliz Parlamentosu veya Fransız Estates Generali gibi temsilci organların yetkilendirilmesine ve bu yetkileri her geçen gün artan güç ve yetki ile sağlamasına yol açtı.

Paylaş
Önceki İçerikÇağlar Boyuca Gezinti 12-16 Yüzyıl Gotik Mimari
Sonraki İçerikFransa Erken Gotik
1985 Yılında Bursa’da dünyaya gelen Ercan Özvatan, Üniversite eğitimini Otomotiv Teknolojileri üzerine tamamlamış bununla beraber Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Mitsubishi Motors bünyesinde kariyerine başlamış sonrasında 6 yıl boyunca Peugeot’da çalışmıştır. Koç Holding bünyesinde iş yaşantısını sürdüren Ercan Özvatan Dağcılık ve Airsoft ile ilgilenmektedir. Otomotiv teknolojileri konusunda uzman olan yazar, “Yeşil Bursa Dağcılık” ve “Bursa Airsoft” klüplerinin aktif üyesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın