Ana Sayfa İş Dünyası Pazarlama Müşteri Deneyiminde Kişiselleştirmenin Gücü

Müşteri Deneyiminde Kişiselleştirmenin Gücü

1078
0
Paylaş

Hepimiz benzsersiz insan iletişimini ve birey gibi muamele görmeyi hissetmeyi severiz. Daha lokal, bilindik, bireyin etkileşimde olduğu ve müşteri deneyimine sahip işletmeler bundan yarar sağlar. Uzun dönemde, müşteri deneyimini kişiselleştirmeye inanmış olan firmalara göre, Kişiselleştirme aracılığı ile müşteri deneyimini ilertletmede başarısızlığa uğraşmış olan firmaların müşterilerini rakibe kaptırma olasılıkları daha yüksektir.

Müşteri deneyimini ilerlet ve rakibe müşteri kaptırmayı azalt.

Giderek karmaşıklaşan bir dünyada; insanlar, iş yaşam dengelerinde tabletler, telefonlar ve bilgisayarlar aracılığı ile giderek artan bilgi yüklemesine maruz kalmakta olup, basitleştirmeye ihtiyaçları vardır. Rollerini kolay yönetebilmeleri için bilgi yüklemesinden kaçınmak gerekmektedir.

Euresco yazarı, Valerie Blavette’ye göre, artan kişiselleştirme, Telekom hizmetlerinin kullanımını ciddi biçimde arttıran potansiyele sahiptir. Aynı anda birden fazla kişiselleştirilmiş telekom hizmetleri telekom kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

Telekom sektöründe yer alan firmalar kullanıcılarını nerede olurlarsa olsunlar kendilerine evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayabilirlerse, hizmetlerinin sınırları kalkacak ve sağlamış oldukları hizmetlerin kullanımlarında artış meydana gelecektir.

Müşteri deneyimi yönetimi stratejilerinde kişiselleştirmede kişiselleştirme uygulamalarından faydalanmada neden İletişim Şirketleri benzersiz biçimde konumlanır?

İletişim sektörü büyük veri birikimi ile kişiselleştirmeden yararlanmak için konumlanmıştır. Globaltelecomsbusiness.com da buna işaret eden makalede ; Telekom firmaları için iletişim platformu sağlayan bir fırsat tanımlamaları olup; Bu da, diğer sistemlere erişimi mümkün kılmakla beraber mevcut konum, kullanıcı profilleri ve aygıt türleri ile veriyi zenginleştirmektedir. Böylece verinin birden çok kaynaktan merkezileşmesi sağlanır. Müşteri deneyimi vasıtasıyla gelen kişiselleştirilmiş yeniliklerle ilgili olarak pek çok örnek bulunmaktadır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın