Ana Sayfa İş Dünyası Pazarlama Perakende Markanızı Geliştirmek İçin 8 Esaslı Yol

Perakende Markanızı Geliştirmek İçin 8 Esaslı Yol

1106
0
Paylaş

Perakende iş için satış ve marka bilinirliği artırmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, perakende markanızı tanıtmak için bu sekiz temel yolu düşünün.

 1. Daha fazla satış için yaratıcı işaretlerden faydalanın
  İşletme satışlarınızı artırmanın en basit yolu, indirimleri ve satışları bildirmek için işaretler kullanmaktır.
 2. Kuponları Kullanarak Satışları Sürükleyin ve Stok Envanterini Silin
  Kuponlar, hem tüketicilere hem de perakendecilere fayda sağladığından etkin pazarlama araçlarından. Yavaş satış stoğunu temizlemek ve mağazanıza yeni müşteriler çekmek için kupon kullanın.
 3. Web Sitenizi kurun ve Bir Web Mağazasına dönüştürün
  Günümüzün harekli ortamında, mobil ortamda etkin bir toplum olan tüketiciler, akıllı telefonlarından ve tabletlerinden ihtiyaç duyduklarını bulabiliyorlar. Onlara en azından rakiplerinizin sunduğu kadar kolaylık sunmayı ve umarım daha fazlasını sunmalısınız. Hâlihazırda yoksa, duyarlı, mobil cihazlara uygun bir bilgilendirme amaçlı web sitesini en azından başlatmayı düşünün. Daha iyi bir fikir: müşterilerinizin ürünlerinizi veya hizmetlerini doğrudan telefonlarından veya dizüstü bilgisayarından çevrimiçi sipariş etmesini sağlayan bir web mağazası oluşturmayı deneyin.
 4. Bir Ortaklık Programını Başlatın
  Bir web mağazanızı kurduktan ve işlettikten sonra, bir ortaklık programı müşterileri kendisine yönlendirmek için akıllı, düşük maliyetli bir yoldur. En iyi bölüm: Bir satış ortağı ağı kurmak için bazı ücretler ödemenin yanı sıra ve programınızı yönetmek için bir kişiye ödeme yaparken, yalnızca üyelerinizin getirdiği gerçek satışlar için ödeme yaparsınız. Bu tür düzenlemelerle, markanızın erişemeyeceği başka web siteleri arasındaki erişimini genişletme şansına sahip olursunuz.
 5. Müşteri Tavsiyesi Programını Sunun
  Bir tavsiye programı ile, memnun müşterilerinizi işiniz için gönüllü çalışanlara dönüşmeye odaklanır ve bunları, yönlendirdikleri tüm satışlar için ödüllendirirsiniz. Ödüllerinizle istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Ödüller, nakit para dönüşünden indirime kadar, özel fırsatlar veya diğer kanallar aracılığıyla bulunmayan ürünler için olabilir.
 6. Yerel Dizinler ve Web Siteleri Bulma
  Perakendecilerin yerel yerel web sitelerinden ve Google Local, Yahoo Local Search, Yelp.com ve diğerleri gibi dizinlerden bağlantılandırılması giderek önem kazanmaktadır. Bu web sitelerinde listelemek için yalnızca yarım saatinizi ya da çalışanlarınıza zaman ayırmanız yeterlidir; çoğu ücretsiz ya da çok uygun maliyetlidir ve potansiyel müşterilerin webin hangi bölümünde olursa olsun web sitelerini bulmasına yardımcı olurlar
 7. Potansiyel Müşterileri Sosyal Medya ile Buluşturmak
  Sosyal medya şu anda en etkin İnternet eğilimlerinden biri ve yeni sosyal ağlar sürekli tanıtılıyor. Perakendeciler bu trende giriyor ve müşterilerini meşgul etmek, onlarla bağlantı kurmak, yeni müşteriler bulmak ve daha fazla satış yapmak için sosyal medyayı kullanıyor:
  • Google+
  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr
  • Instagram
  • Pinterest
  İnternet’te başka sosyal medya siteleri bol miktarda bulunur; bu nedenle, belirli markanız, demografik bilgileriniz ve mesajınız için en iyi sosyal ağları bulmak için olanaklara göz atarken biraz zaman ayırdığınızdan emin olun.
 8. Marka Tanıma ve Ek Satışları Artırmak İçin Özel Etiket Fırsatlarını Keşfedin
  Özel etiket ve promosyon ürünlerinden kazanç elde etmek için sayısız yaratıcı yol vardır. Markanızın logosuyla basılı bazı kurumsal hediyelerinizin olması ve iş ortaklarına teslim etmeniz iyi bir fikirdir. Bu, markanızı tanıtmanın ekonomik ve kolay bir yoludur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın