Ana Sayfa Teknoloji Photohop’ta ki Yaygın Dosya Uzantıları

Photohop’ta ki Yaygın Dosya Uzantıları

1157
0
Paylaş

Photohop günümüzde resim / fotoğraf işleme araçları içerisinde Adobe firmasının en sık kullanılan programlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Photoshop üzerinde bir çok dosya formatı olmasına rağmen sıklıkla kullanılan dosya uzantılarından bazılarını aşağıdaki gibi belirtmek mümkündür.

TIFF Tagged image Format  Düzleştirilmiş bir görüntüyü hiçbir kalite kaybı olmadan basmak ve kaydetmek için en yaygın dosya formatıdır.
EPS Encapsulated post cript  Adobe tarafından baskı için tasarlanmış bir dildir.
PSD Photoshop Document  Photoshopa özgü bir çalışma formatıdır. Dosyalarınızı kaydettikten sonra layerlar üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz
PSB Photo Large Format  300.000 pixele kadar görüntüyü kaydetmek için kullanılır.2 gb’den büyük görüntü için kullanılır.
GIF Graphical Interchange Format  256 renk ile sınırlandırılmıştır. Saydamlığı ve animasyonu destekler
JPG Joint Photographic Exprters Groups  Bu format çoğunlukla insan gözüyle fark edilemeyecek biçimde görüntü kalitesini düşürür.
PNG Portable Network Graphics  16 milyon renk ve 256 saydamlık seviyesine kadar destekleyen ve web için kullanılabilen bir kayıpsız formattır. Arka fon olmadan kullanıldığında Powerpoint sunumlarında oldukça başarılı tasarımların ortaya çıkmasına yardımcı olan bir formattır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın