Ana Sayfa Kültür Sanat Moda Stilin Ekselansı Yohji Yamamoto

Stilin Ekselansı Yohji Yamamoto

1272
0
Paylaş

Yohji Yamamoto, diğer moda tasarımcılarının çalışmalarından pek etkilenmediğini, ancak bazen bir stilistin hayranlığına hayret ettiğini söylüyor.
Günümüzün moda dünyasına baktığınızda, yaratıcılık, konsept ve bir bütünü yansıtan kıyafetleri yapmaktan çok, farklı kıyafetleri birlikte nasıl ayarlayacağınız kombinleri nasıl yapacağınız gibi anlaşılıyor olabilir.

 

Esasen, şekillendirme, giysileri farklı kumaşlarda, renklerde ve şekillerde aynı siluet içinde birleştirmede doğru denklemi bulmakla ilgilidir. Düşündüğünüz zaman, evinizden ayrılmadan önce her sabah her sabah yaptığı bir egzersiz! Ve bu süreç oldukça yaratıcıdır, neredeyse birşey yaratmak kadar yaratıcıdır.
Yohji Yamamotu’nun şovlarını hazırlamasının özel yolları var. Kalıp sürecinde, seçilen her bir modele atfedilecek kıyafetler konusunda karar vermesi gereken yerde, anı hissetmeden ayrılmasının, fazla düşünmemesinin, anı hissetmesinin çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Kısaca ilham. Dolayısıyla, Paris’e gelmeden önce, gösteri öncesinden ancak 2 gün öncesinden seçilmiş tek bir kıyafet yok. Koleksiyonun tüm stilleri hareketin sıcaklığını yansıtmaktadır. Paris ışık altındaki kıyafetleri görmesi gerekiyor. Şovunun gerçekte gerçekleştiği ışık. Gösteriler için prova da yapmaz. Bu yaratıcı sürecin herhangi bir zamanında meydana gelebilecek mutsuz kazalarında olabileceğine inanmaktadır.

“Yohji Yamamoto’yla tanıştınız mı? Çünkü en kısa sürede tanıştığınızda, erkek giyim çizgisinin, açıkça onun olduğunu anlıyorsun. Yamamoto, inanılmaz şık. Biraz gevşek, kesinlikle rahat ve özünde kendinden emin … “
Jason Lloyd-Evans’ın 10 Dergisi için

Sunumlar Yohji Yamamoto Team
Işıklandırma ve Sahne Tasarımı Maso Nihei
Saç Tasarım Martin Cullen
Makyaj Jenny Coombs
Müzik Jiro Amimoto

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın