Ana Sayfa Gündem Uluslararası Kariyer Siteleri

Uluslararası Kariyer Siteleri

4474
0
Paylaş

Yurtdışında iş imkanlarına bakmak ve iş aramak istiyorsanız, kariyerinize yurtdışında devam etme amacınız varsa uluslararası kariyer sitelerine göz atabilirsiniz.

http://www.dice.com/

Dice.com, teknoloji iş arayanların öncü sitesi. Şirket, iş unvanı, anahtar kelime, istihdam türüne ve konuma göre arama yapabilirsiniz. Kayıtlı kullanıcılar, bir özgeçmiş yükleyebilir, maaş bilgileri alabilir ve işleri izleyebilir. Ayrıca iş arayanlar için kariyer tavsiyeleri ve teknoloji haberleri de bulacaksınız.

http://www.careerbuilder.com/

 

http://www.futurestep.com/

 

https://www.bayt.com/

 

https://www.glassdoor.com/index.htm

Glassdoor, insanlara iş bulmalarına yardımcı olan ve şirketlerin en iyi yetenekleri işe almalarında yardımcı olan bir kariyer topluluğudur. Glassdoor üyeleri en yeni iş ilanlarını görebilir ve şirkete özel maaş raporları, derecelendirme ve incelemeler, mülakat soruları ve daha pek çok şey de dahil olmak üzere kullanıcı tarafından üretilen içeriğe erişebilir.

 

http://www.idealist.org/

İdealist, kâr amacı gütmeyen sektördeki tam zamanlı staj ve gönüllü pozisyonlarla ilgili bilgi için önde gelen sitelerden biridir. Hedef organizasyonları misyonlarına ve çeşitli nişlerdeki belirli fırsat türlerine göre tanımlayabilirsiniz. Kayıtlı kullanıcılar aynı zamanda ilgilenen alanlardaki veya kuruluşlardaki kişileri arayabilir ve ağ oluşturma amacıyla mesajlaştırabilirler.

 

http://findjobinfo.com/

 

http://jobaroo.com/

 

http://www.jobsintown.de/jobsuche/

 

http://www.jobsite.co.uk/

 

http://www.linkup.com/

Spam, dolandırıcılık ve yinelenen iş listelerinden kaçınmak istiyorsanız, LinkUp sizin için biçilmiş kaftandır. LinkUp sadece şirket web sitelerinde sağlanan işleri gönderir ve başvuru sahiplerine genellikle reklamsız işleri gösterir. Işler doğrudan şirket sitelerinden geldiğinden, mevcut pozisyonlarda açıklıklar olduğundan emin olabilirsiniz.

 

https://www.mightyrecruiter.com/

 

https://www.monster.com/geo/siteselection

Monster dünyada ki en büyük İ.K. sitelerinden biridir ve iş arayanlar için çeşitli diğer kaynaklar ve uygulamalar içerecek şekilde genişletilmiştir.

 

http://www.randstad.com.tr/

 

https://www.reed.co.uk/

 

http://www.simplyhired.com/

Simply Hired, dünyanın en büyük iş arama motorlarından birine sahiptir ve iş arayanlar ile işverenleri güçlü arama motoruyla birbirine bağlar.

 

http://www.stepstone.com/

 

http://us.jobs/

İstihdam araştırması için US.job’ları kullanan iş arayanlar, ülke çapındaki işverenlerden milyonlarca eşsiz, doğrulanmış konuma sahip bir veritabanına erişebilirler.

Kaynak: TheBalance

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın