Ana Sayfa İş Dünyası Pazarlama Unilever’in Sürdürebilirlik Planı

Unilever’in Sürdürebilirlik Planı

650
0
Paylaş
Unilever Sürdürülebilirlik

Unilever, kurulduğu ilk günden bu yana, nihai hedefe odaklanmış bir şirket olmuştur. Bugün ise amaç olarak sürdürülebilir yaşamı yaygınlaştırmak temeldir. Burda herkes için iyi koşullar ile yaşanabilir bir dünya oluşturulmasına yardımcı olabilmek manasını taşımaktadır:

  • Dengeli beslenme, temiz kıyafetler, bakımlı saçlar ve iyi bir cildin oluşturduğu özgüveni sunan markalar,
  • Sürdürülebilir bir biçimde tedariği sağlanmış ve dünyadaki doğal kaynaklar korunarak üretilmiş olan ürünler
  • Dünyadaki heryerde birlikte çalışılan insanlar ve toplulukların haklarına saygı göstermek.

Tablo : Sürdürülebilir Yaşam Dürüst Büyüme Döngüsü

Anonim, 2013,Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı 2013 Raporu, İstanbul s.10

Sürdürülebilir yaşamımın nihai gayelerinden birisi haline getirmiş olan markalar, başarıya ulaşmak için temel yapı taşlarından birini oluşturmaktadır. Her geçen gün büyümekte olan sürdürülebilir olan ürünler portföyde perakendeci ortaklar ile birlikte büyüme desteklenmektedir. Unilever markalara ve ürün geliştirme sürecine bakıldığında bir çok inovasyon fırsatının açık olduğunu belirtmekte ve kar amacı bulunmayan kuruluşlar da dahil farklı bir çok ortak ile işbirliği yaparak kendi firma bünyesinde olmayan becerilere, ağlara ulaşılabileceği belirtilmektedir. Değer zinciri boyunca ekonomik, çevresel ve toplumsal performans açısından genişletebilmek temel hedeftir. Büyük değişim oluşturulabilecek olan alanlarda odak olarak diğer kuruluşlar ile işbirliği yapmanın gerekli olduğu belirtilmektedir.

Sürdürülebilir  iş yapabilmenin olanaklı olduğu ve bununla birlikte bunu sunabilen markalar müşteri nezdinde çok daha çekici olduğu fark edilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın