Ana Sayfa Gündem Yabancı Dilinizi Geliştirmek İçin Uygulamanız Gereken 15 Yöntem

Yabancı Dilinizi Geliştirmek İçin Uygulamanız Gereken 15 Yöntem

1509
1
Paylaş

1. Cep telefonunuzun dilini değiştirin. Bununla birlikte aynı zamanda İletişim/Telekomünikasyon alanında sık kullanılan kelimelere de daha çok aşina olacaksınız.

2. Kullandığınız bilgisayarın işletim sistemini öğrenmek istediğiniz dilde kullanabilirsiniz. Bunun için Denetim masasından gerekli güncelleme işlemlerini veya vistalizator programını kullanarak işletim sisteminizin ara yüzünü değiştirebilirsiniz. İşletim sisteminizi değiştirdiğinizde Bilişim teknolojileri ve temel kavramlar ile ilgili teknik terimlere daha fazla kullacaksınız. Burada karşılaşacağınız kelimeler ve cümleler doğal olarak cep telefonunuzda ki kelimelerden ve cümlelerden daha uzun ve kapsamlı olacaktır.

http://www.froggie.sk/
http://www.froggie.sk/download/Vistalizator.exe

3. Kullandığınız Office programının dilini öğrenmek istediğiniz dile çevirin. Kullandığınız Microsoft Office türüne göre aşağıda belirtilen linkten gerekli değişiklikleri sağlayabilirsiniz.

https://support.office.com/tr-tr/article/Office-y%C3%BCklemenizin-dilini-se%C3%A7me-veya-kal%C4%B1c%C4%B1-olarak de%C4%9Fi%C5%9Ftirme-f5c54ff9-a6fa-4348-a43c-760e7ef148f8

4. Yabancı dizileri öğrenmek istediğiniz dilde alt yazılı olarak izlemek, İngilizce öğreniyor iseniz, İngilizce alt yazı ile birlikte dizi veya filmi izlemek. Fransızca bir dizi izliyorsanız Fransızca alt yazı ile takip etmek öğrenme sürecinize fayda sağlayacaktır.

5. Çizgi film izlemek başlangıç seviyesinde ciddi katkılar sağlayacaktır. Seviye olarak karmaşık cümleler kurulmaması, sık konuşulması açısından pozitif fayda sağlar.

6. Kelime Kartları oluşturun ve orada öğrendiğiniz kelimelere ara ara göz atın

7. Kelime kartlarından sık sık yararlanın

8. Kelime dağarcığınızı geliştirebilmek için ve aynı zamanda öğrenmekte olduğunuz kelimeler için kendi sözlüğünüzü oluşturabilma olanağı sağlayan easywords programından faydalanabilirsiniz. Belirlediğiniz zaman dilimleri içinde size kelimeleri sormaktadır, bir kelimenin anlamını yanlış işaretlediğinizde onu daha sonra tekrar sorarak öğretmektedir. Programın basit ve kullanışlı ara yüzü bulunmaktadır.

Diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İsveççe, Hollandaca, Türkçe ve Portekizce
Sık Kullanılanlar En sık kullanılan 1000 kelime
Sınavlar TOEFL, IELTS, GMAT, DAF gibi sınavlara yönelik hazırlık imkânı
Farklılık Kelimeleri öğrenmemiş olduklarınıza göre önceliklendirmesi
Öğrenim Normal kullanımla her ay 300-400 arası kelime öğrenebilme
Kolaylık Kullanıcı dostu ara yüzü ile kullanım kolaylığı
Kullanım alanı Apple cihazları, Android cihazlarınız ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz

 

Yazılım Alper Barkmaz
e-Mail info@easywords.eu
Web http://www.easywords.eu/
Download

http://www.easywords.eu/Download/easywords-us-setup.zip
Android Market https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BarkmazErdogan.EasyWords
Appstore https://itunes.apple.com/de/app/easy-words-the-original/id1023865935?mt=8
Menşei Türkiye


9. Sosyal medya’da kullandığınız; Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağ sitelerinin kullanım dillerini öğrenmek istediğiniz / çalıştığınız yabancı dile çevirin

10. Sosyal Medya’da öğrenmek istediğiniz dile ait gruplara üye olun

11. Sıklıkla Podcast yayınlar dinleyin

www.languagepod101.com Bu website aracılığı ile 31 farklı dil seçeneği sunulmaktadır. Her bir dil, Arabicpod 101, Frenchpod 101 gibi sıralanmıştır. Oldukça faydalı podcastler bulunmaktadır.
www.notesinspanish.com İspanyolcasını ilerletmek isteyenler için oldukça faydalı bir site
www.melnyks.com  Dersleri takip etmek oldukça kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olup Mandarin Çince öğrencileri için tavsiye edilebilir.
www.betteratenglish.com İngilizce için etklili podcastlerden biri betteratenglish.com
www.slowgerman.com Almanca kelime hazinesi geliştirmek için uygun bir podcast
www.brazilianpodclass.com Portekizce öğrenmek isteyenler için diğer yabancı diller kadar fazla kaynak bulunmadığını söylemek mümkün fakat bu uygulama ile hem yazılı hemde sözel içeriğe ulaşılabiliyor.
www.viloria.com/wp İçerik ve açıklamalar oldukça sade
www.lingq.com Lingq bir kaç farklı dilde podcast yayını yapmakta olan bir uygulamadır. Orta ve ileri düzey kullanıcılar için oldukça faydalı materyaller bulunmaktadır.
www.survivalphrases.com 26 dilde hizmet veren bu uygulamada, turistler için en temel kalıplar ve temel kelimelere öncelik verilmiş olup öğrenciler için faydalı bir uygulama olduğu söylenebilir.

12. Yabancı dil seviye kitaplarını okuyun

13. Google Translate, Online sözlük siteleri yerine normal sözlük karıştırmanız arada unutulmaya yüz tutmuş kelimeleri tekrar hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

14. Internet üzerinde ücretsiz yabancı dil öğreten web sitelerine üye olun

15. Beğendiğiniz cümleleri, alıntıları (Quote) yazın ve bir motto gibi ezberleyin, telaffuzunuzun gelişmesi içinde dinledikten sonra ayna karşısında yüksek sesle tekrar edin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Buraya Adınızı Yazın